Informace o dřevostavbách


 Nízké energetické náklady

Dřevěný skelet stěnových, stropních i střešních panelů je vyroben z vysoce kvalitních KVH hranolů. Někdy je potřeba dle požadavků projektanta použít na určité části stavby sušené dřevo, které proti plísním a hnilobě chemicky impregnujeme. Pro spojení jednotlivých dílů se používají spojovací prostředky v nerezové povrchové úpravě. Obkládá se třískovými deskami OSB, sádrokartónem, eventuálně dalšími velkoplošnými materiály, které splňují přísná měřítka evropských norem.  Též opláštění v kombinaci s obvodovým kontaktním fasádním systémem zvyšuje termoizolační,akustické a protipožární vlastnosti sendvičových stěn. Dimenze jednotlivých prvků nosné konstrukce jsou staticky propočítány a ověřeny dlouholetou praxí.

Optimální tepelná a zvuková izolace


Vnitřní členitost struktury stěn a výplň dutin v panelu která je provedena tepelnou izolací na bázi skelných nebo čedičových vláken. Je tedy absolutně nehořlavá a zvukoizolační podmiňuje výborné zvukovoizolační vlastnosti.

Dlouhá životnost


Vzhledem k použitým materiálům je prakticky neomezená. V případě kvalitně provedené střešní konstrukce můžeme životnost našich domů počítat na stovky let.

Vynikající mikroklima

V zimě příjemně teplo, v létě příjemně chladno. Toto prostředí zabezpečíte prostřednictvím technologie s vysokou izolační schopností stěn

Paropropustnost

Technologie stěn je difuzně otevřená konstrukce či difuzně uzavřená. Záleží na zákazníkovi jaké zvolí konečné zateplení stěn. 

Ekologické a zdravé bydlení

Při výrobě jsou použité jen materiály vyrobené z přírodních surovin a plně recyklovatelné.